Ürün fotoğrafları


Ürün Detayları


 • Kategori : Kayısı Kurusu Sarı
 • Kuru Kayısı Sarı 1 No Yeni Ürün (Paket içi 5 Kg)
 • Ürün Kodu: #SNT.0001 - Stok: Var
 • Kargo : Dahil
 • Fiyat

  35

  Kargo :

  Dahil ₺

  Toplam Tutar :

  35

 • Teslimat : 2 Gün
Ürün Açıklaması
Kuru kayısı, Malatya kayısı ürünlerinden biri olan kuru kayısı, çoğu kişi tarafından bilinmese de doğal ortamlarda hazırlanan mükemmel bir üründür. Ürünü malatyakayisisi.com.tr sitesinden sipariş ederek temin edebilirsiniz. malatyakayisisi.com.tr sitesi olarak kuru kayısı sağlık için faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 
Kuru kayısı içeriğinde yer alan potasyum bakımından iyi bir kaynaktır. Potasyum kan basıncını ve kalp atışını ayarlayarak kalp kaslarının gevşeme hareketlerini kolaylaştırır.
 
Gün kurusu ve kuru kayısı beta karoten bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Beta karoten katarakt, akciğer kanseri ve kalp hastalıklarını engelleyici özellik taşımaktadır. İçeriğinde yer alan A vitamini ciltte oluşan akne ve cilt problemlerine karşı iyi gelir. Büyüme ve gelişmeye yardımcı olur.
 
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır.
 
Kuru kayısı magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin içeriğe sahiptir. Bu özelliği ile özellikle kemik erimesine karşı iyi gelir. Aynı zamanda içerisinde bulunan kalsiyum diş sağlığı için de önemli rol oynar. 
 
Kuru kayısının içerisinde yer alan demir kansızlığa karşı faydalıdır. Kan yapımını arttırır, cilt ve saçların daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. 
 
Kuru kayısı, doğal lif bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir. İçeriğinde yer alan lif sindirim problemlerine karşı faydalıdır. Lifli gıdalar kan şekerinin dengede kalmasına yardımcı olur. Lif içeriği sayesinde kilo vermeye de yardımcı olur. Kalori bakımından oldukça düşük bir besindir.
 
Kuru kayısı kabızlık problemine karşı faydalı bir besin maddesidir.
 
Kuru kayısı, göz sağlığı için faydalıdır.
 
Kayısı astım, tüberküloz ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına karşı iyi gelir. Özellikle sabahları kahvaltıdan önce 3-4 tane kuru kayısı ya da gün kurusu tüketmek astım nöbetlerini hafifletebilir. Yine kuru kayısı kaynatılarak suyu içildiğinde solunum yolu ile alakalı gelişen problemlere karşı iyi gelir.
 
Kuru kayısının ateş düşürücü özelliği vardır. Kayısı kaynatılarak suyu çıkarılır ve içine bir miktar bal katılarak içilir. Bu karışım ateşin düşmesine yardımcı olur. Ayrıca içeriğinde yer alan mineraller vücutta toplanan mikropların dışarı atılmasını sağlar.
Alıcı Bilgileri
Tüm alanları doldurmak zorunludur, Hatalı doldurulduğu takdirde siparişiniz geçerli olmayacaktır.